Wygoda na stanowisku pracy

Ergonomiczność stanowiska pracy pozwala na jak najlepsze jego dopasowanie do potrzeb pracownika i jego warunków psychofizycznych. Jest to ważne zwłaszcza w pracy biurowej, kiedy często spędza on kilka godzin bez przerwy w pozycji siedzącej.

Fotele ergonomiczne

Są podstawowym elementem wyposażania biurowego stanowiska pracy. Muszą posiadać regulowaną wysokość siedziska, podłokietników i zagłówka, co da możliwość indywidualnego dopasowania ich do potrzeb pracownika. Dobrze wyprofilowane oparcie umożliwi plecom przybranie naturalnej pozycji i zapobiegnie bólom kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Fotele biurowe ergonomiczne polecane są zwłaszcza osobom cierpiącym na zwyrodnienia kręgosłupa. Najlepsze modele są marki Ergomax, oferującej bardzo wiele modeli.

Co z resztą?

Jest wiele innych elementów, które decydują o ergonomiczności stanowiska pracy. Ważne jest zapewnienie pracownikowi odpowiedniej ilości przestrzeni, by nie wymuszać na nim przybierana niekomfortowych i nienaturalnych pozycji ciała. Warto pamiętać, że jego wygoda ma znaczny wpływ na efektywność wykonywania powierzonych mu zadań.

Ergomax Brand