Mała firma w internecie

Przyjęło się stwierdzenie, że obecność firmy w internecie zaczyna się od wykonania strony internetowej. Rzeczywiście strona internetowa okazuje się potrzebna dosyć szybko, ale pewne działania można rozpocząć zanim zostanie wykonana.

Pierwsza czynność to założenie wizytówki firmy w Google dla Firm i zweryfikowanie jej. Jest to szczególnie przydatne dla małych firm działających lokalnie, ponieważ w pewnych warunkach wizytówka pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. Chodzi o wyszukiwania na frazy geolokalizowane, dla których najpierw są wyniki na mapach Google, później wizytówki Google, a później strony internetowe. Firmy lokalne dostając więc fory na starcie. Google dla firm umożliwia założenie prostej strony internetowej w subdomenie business.site i publikowania aktualności firmowych.

Druga czynność służąca obecności w internecie to założenie profilu firmowego na Facebooku. Profil facebookowy zawiera również istotne informacje o firmie, umożliwia kontakt za pośrednictwem messengera, więc do pewnego stopnia zastępuje zwykłą stronę internetową. Niestety zbudowanie popularności takiego profilu nie jest łatwe, kosztuje sporo, a efekty są niepewne.

Obydwa portale oczywiście oferują płatną reklamę, z które warto skorzystać, a przynajmniej warto spróbować. Podstawowe działanie, czyli pozycjonowanie jest zastrzeżone dla właściwej strony internetowej. Trwa dosyć długo, a efekty mogą być widoczne po kilku miesiącach. Jesli nie będziemy zanadto przyspieszać i zadbamy o jakość, to efekty pozycjonowania będą trwałe. Dla lokalnych firm jest pozycjonowanie lokalne, o którym więcej na stronie http://www.womanlike.pl/firma/pozycjonowanie-stron/.